Що таке інвестування? Як правильно почати?

451 просмотров
Share to Google Plus

Тема інвестування неосяжна і доповнюється постійно, тому цю статтю, а саме її чернетку, мені доводиться переписувати вже вп'яте. Якщо вона виявиться корисною для вас, не забудьте згадати про це в коментарях і поділіться інформацією в соціальних мережах, і навіть у тому випадку, якщо для вас її прочитання було марною тратою часу, обов'язково залиште свій відгук, це допоможе мені надалі писати більш інформативні статті.

Нещодавно мені надійшов дзвінок від товариша. З Євгеном К. ми не спілкувалися близько 5 років, і він звернувся до мене з питанням, яке я кожен свій робочий день чую не менше двох разів «Куди варто інвестувати, щоб створити капітал?». Саме ця телефонна розмова і була першим поштовхом до написання цієї статті.

Відповідь на питання, задане Євгеном, не можна повноцінно розкрити в одній статті, так що найближчим часом будьте готові до прочитання циклу матеріалів, присвячених темі інвестування.

Спочатку давайте розглянемо головне визначення терміна «інвестування» — вкладення фінансових коштів для отримання прибутку. Все зводиться до того, що бажання Євгена сколотити капітал на інвестуванні неможливо реалізувати, оскільки наявність капіталу — це і є відправна точка, з якої починається інвестування.

Правила ефективного інвестування

Тепер варто розібратися в тому, навіщо взагалі робити інвестиції? Стандартна відповідь — бажання отримати більше грошей, але за ним ховається ще одне питання, навіщо ж вам ще більше грошей? Тут теж все досить просто, так як збільшення капіталу в більшості своїй необхідно для покупки автомобіля, нерухомості, відкриття бізнесу або власного утримання.

Саме тому я ніколи не відповідаю своїм клієнтам на питання про те, куди інвестувати, а задаю три зустрічних питання:

 1. Яких цілей ви хочете досягти в результаті інвестування?
 2. Яка початкова сума вашого капіталу? Адже всі зі шкільного курсу арифметики пам'ятають, що не множ на нуль, в результаті все одно отримаєш нуль!
 3. Яка кількість грошових коштів ви готові втратити?

На третьому питанні багато впадають в ступор, так як забувають, що при будь-якому розкладі гроші можна втратити.

Інвестиція — це не азартна гра, так, це досить ризиковане заняття без будь-яких гарантій, але ретельний аналіз отриманої інформації і здоровий підхід до вкладень мінімізують ризики втрати прибутку і первинного капіталу.

Важливо пам'ятати, що в інвестуванні всі ризики виходять від вас, ніякої удачі, як це часто буває в азартних іграх, тут немає.

З кожним клієнтом на одній з наших перших зустрічей ми говоримо про конкретизації цілей, вибираємо пріоритетні напрямки і оцінюємо можливості. На підставі отриманих даних протягом 3-5 днів формується повноцінний фінансовий план.

Щоб «не засмічувати ефір», не буду детально розповідати про структуру фінансового плану, а просто докладу для наочності кілька скріншотів.

Фінансовий план - приклад

Приклад фінансового плану

Швидше за все після вивчення представлених скріншотів у вас виникло, як і в Інни С., питання про те, як при такому нестабільному положенні гривні можна планувати щось відкладати у гривні, якщо інфляція вже перевищує навіть самі ризикові доходи? Інна стверджувала, що складання подібного фінансового плану сьогодні дасть некоректні результати, адже у багатьох, хто займався його складанням рік тому.

Звісно, це питання хвилює кожну людину, адже мало хто готовий от так запросто розпрощатися з великою кількістю грошей і спокійно прийняти крах свого плану.

План — це визначальний фактор успішного інвестування, точніше, правильно підібраний портфель інструментів і фінансових продуктів, які можна регулярно аналізувати і диверсифікувати.

Фінансовий план — не закон, а рекомендація. У першій частині фінансового плану визначається напрямок вашого руху. Це теж саме, що і задавати маршрути в автомобільному навігаторі, наприклад, з Харкова до Праги в Чехії, щоб не потрапити до Праги, розташованої в Кіровоградській області України.

Друга частина передбачає опис роботи фінансових інструментів, що беруть участь у реалізації плану. І друга, і перша частини фінансового плану можуть змінюватися в залежності від поведінки людини і від можливостей ринку. Моїм завданням незалежного фінансового радника є оперативне надання клієнту всієї необхідної йому інформації, щоб уникнути будь-яких ризиків, щоб процес реалізації всіх поставлених завдань пройшов за планом. Саме тому, навіть якщо ніяких проблем по ходу роботи не виникає, я все одно зустрічаюся не рідше разу на місяць зі своїми клієнтами для аналізу їх просування та оцінки кроків, що  залишилися на шляху до поставленої мети.

Інвестування - як почати

По дорозі до вищезгаданої Праги Ви Можете ЗРОБИТИ зупинку на обід, на чашку кави, для заправки або навіть Можете потрапити на Придорожнє СТО, але в кожному разі ви продовжуєте свій рух у напрямку до Прагі. Така ось тонка алюзія.

Отже, давайте підсумуємо.

Що таке інвестування? Вкладення капіталу для отримання прибутку.

Навіщо люди інвестують? Тому що всі хочуть грошей більше, ніж є у них на даний момент.

Навіщо мати ще більше грошей? Щоб досягати поставлених цілей ще швидше.

З чого починати свій рух у цьому напрямку? Відповісти на три питання, згаданих на початку статті:

 1. Яких цілей ви хочете досягти в результаті інвестування?
 2. Яка початкова сума вашого капіталу?
 3. Яку кількість грошових коштів ви готові втратити?

Як тільки ви сформулюєте відповіді на питання і складете першу частину свого фінансового плану, можете переходити до більш серйозного завданням — підбору набору інструментів для інвестування.

Як завершення даної статті хочу нагадати вам про короткий, але дуже цікавий і багато в чому корисний діалог з казки Льюїса Керролла «Аліса в Країні Чудес»:

— Якийсь дивний сон мені приснився, — подумала Аліса і побігла додому, щоб встигнути до чаю.

Аліса: — Куди мені йти?

Кіт: — А куди ти хочеш потрапити?

Аліса: — Куди завгодно, мені все одно, головне потрапити куди-небудь.

Кіт: — Тоді йди куди завгодно. Абикуди ти обов'язково потрапиш.

Ті, хто отримують мої розсилки завжди дізнаються першими куди вигідно інвестувати гроші
Приєднуйтесь і ви:

Ваше ім'я

Ваш email

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • Огляд ефективних інструментів інвестування

  Інструменти інвестування - огляд

  Ця стаття про інвестування являє собою логічне продовження двох попередніх «Що таке інвестування? Як правильно почати? », а також «Види інвестицій. Які є і як вибрати підходящі». Прочитайте їх перш ніж приступати до нової статті, таким чином ви отримаєте максимум корисної інформації, щоб приступити до реальних дій. Існує один відомий вислів про те, що якщо ви хочете подвоїти […]

 • Види інвестицій. Які є і як вибрати підходящі

  Види інвестицій - що вибрати

  Якщо ви читаєте мої статті за тематикою інвестування вперше, рекомендую вам почати зі статті «Що таке інвестування? Як правильно почати? ». Такий підхід дозволить вам отримати найбільш повну теоретичну базу для переходу до більш складних питань і реальним діям надалі. Етап, наступний відразу ж за постановкою мети, якої ви хочете досягти за допомогою інвестування, вам доведеться вибрати […]


  Є що сказати?

  Можна додавати html теги