Надійні банки і критерії їх вибору

533 просмотров
Share to Google Plus

Може вашою метою відкриття даної статті було бажання дізнатися назви найнадійніших банків України, але саме в цій статті я хочу дати вам деякі основи, що дозволять вам самостійно визначати надійність фінансової компанії, що в майбутньому захистить вас від маси неприємностей.

Звичайно, назви надійних банків все ж будуть згадані, але для статті використовуються дані, які дуже скоро втратять свою актуальність. А уявіть тільки, якщо ви натрапите на цю статтю через кілька років після її написання? Найбільш правильним рішенням в такій ситуації буде скористатися моїми послугами, так як лише професійний фінансовий консультант здатний надати адекватну оцінку діяльності банків.

Але якщо ви хочете зробити все самостійно, то для початку давайте з'ясуємо, навіщо вам банк і надаються їм послуг?

Як обрати банк
Коли мова йде про необхідність збереження певної суми грошових коштів, розмір якої становить менше 20 тисяч гривень, на 3 або 6 місяців, то банківський депозит для цього буде відмінним виходом. Але я хочу звернути вашу увагу на той факт, що можливості фінансового ринку не закінчуються на банківських депозитах.

Депозитний вклад у надійному банку необхідний лише для збереження невеликої суми грошей, що використовується для реалізації короткострокових цілей, наприклад, організації відпустки, оплати поліса автомобільного страхування або планового медичного огляду.

Банківський депозит — це один з численних фінансових продуктів, прибутковість якого порівняно невелика і здатна покрити в більшості випадків лише рівень інфляції, тому використання його в якості інструменту для примноження капіталу неможливе.

Та все ж повернемося до вибору надійного банку, я ділюся з вами основними критеріями, якими слід керуватися в цьому питанні:

 • Час роботи на міжнародному фінансовому ринку — не менше 40 років.
 • Рейтинг надійності, присвоєний міжнародним рейтинговим агентством Standard & poor's, Moody's, Fitch Ratings — не нижче «А».
 • Прозорість діяльність [ІРО] — якщо банк пройшов дану перевірку, то його вже можна вважати надійним, а поточний стан його справ можна відстежувати за курсом акцій.
 • Розмір капіталу — чим більше, тим краще.
 • Масштаби роботи — діяльність банку повинна здійснюватись не менше ніж у 15-ти країнах світу. Якщо в парі країн виникнуть проблеми, то за рахунок підтримки ззовні банку значно простіше буде переживати кризовий період.

Більш детально про критерії вибору надійного банку у своєму відео розповів мій партнер фінансовий радник Андрій Середа.

Завжди варто пам'ятати про те, що будь-який банк, який демонструє сьогодні стабільну роботу, завтра може оголосити себе банкрутом, тому я завжди рекомендую своїм клієнтам під час реалізації фінансового плану застосовувати політику диверсифікації. Простіше кажучи, категорично забороняється зберігати всі грошові кошти в одному банку.

П'ять порад, які допоможуть вам правильно розподіляти та зберігати капітал в надійних банках

Ризик: введення обмеження на зняття готівки в банкоматах.

У 2015 році Греція встановила жорсткий контроль на зняття готівки в банкоматі — не більше 60 євро в день. Щоправда, подібне обмеження поширюється виключно на банківські картки, видані на території Греції. На карти іноземних емітентів даний ліміт не поширюється.

Порада: завести рахунок в одному з іноземних банків.

Ризик: «заморожування» вкладів

На тлі тривалої кризи на початку 2001 року на території Аргентини був відзначений значний відтік капіталу з банків. Подібна поведінка вкладників була зустрінута політикою жорстких обмежень, завдяки якій сталася заморожування вкладів більш ніж на 12 місяців з можливістю зняття не більше 250 доларів на тиждень. Відповідь населення був очевидний — масові заворушення, за якими послідував дефолт і повна відмова від прив'язки аргентинського песо до долару. Якщо раніше Центральний банк Аргентини прирівнював один американський долар до одного песо, то після дефолту курс коливався на рівні 3-4 песо за один долар. Всі вклади, зроблені в доларі та інших іноземних валютах, були переведені в песо за курсом, який виявився у кілька разів нижче докризового.

Як би банально це не звучало, але щодня необхідно витрачати не менше 20 хвилин на вивчення новин економічної сфери, або ж перекласти цей обов'язок на плечі вашого фінансового консультанта. Якщо факт того, що насувається масштабна проблема, стає очевидним, варто просто перевести суму з ваших заощаджень, якої має бути достатньо для того, щоб прожити мінімум півроку, а краще цілий рік. Частину з переведених у готівку коштів рекомендується конвертувати в долар, що дозволить зберегти попередній обсяг заощаджень в разі девальвації національної валюти.

Порада: зняти всі наявні вклади з банківських рахунків і зберігати їх у валюті.

Ризик: зняття державою відсотка з вкладу

У період розпалу кризи 2013 року на острові Кіпр Євросоюзом було затверджено план надання фінансової допомоги державі, головною умовою якого була реструктуризація банківського сектора. Договір передбачав надання Кіпру 10 мільярдів євро від Євросоюзу за умови, що державі вдасться самостійно знайти ще 5,8 мільярдів євро. Спосіб пошуку грошових коштів Євросоюз також запропонував: необхідно було просто «зрізати» частина коштів з вкладів у банках Кіпру. З кожного депозиту, розмір якого перевищував сто тисяч євро списувалося на 9,9%, а з внесків менших сум — 6,75%.
Це нововведення торкнулося як резидентів, так і нерезидентів країни. Результатом подібних реформ стала реструктуризація найбільших банків Кіпру. Після її закінчення вкладники отримали компенсацію втрачених грошових коштів у вигляді акцій банку.

Зняття державою відсотка з вкладу

Незалежний фінансовий консультант Ісаак Беккер розповідає, що про «стрижки» депозитів на Кіпрі його попередили друзі рівно за добу до початку введення нового порядку. Але його подібні зміни в політиці банків не турбували, так як всі свої заощадження Беккер розподілив по різним банкам, і ні в одному з них внесок не перевищував суму в 100 тисяч євро. Беккер неодноразово підкреслював той факт, що правильна і своєчасна підготовка допомогла йому уникнути будь-яких проблем, пов'язаних з кризою на Кіпрі.

Порада: сума вкладу не повинна перевищувати суми, гарантованої фондом відшкодування.

Ризик: заборона вільного обміну валюти

У 2003 році одним з рішень, прийнятих заради боротьби зі спекуляцією та відпливом капіталу у Венесуелі, стала заборона на вільний обмін валюти. Покупка доларів за офіційним курсом, який на той момент підтримувався на рівні 4,3 болівара за 1 долар, була доступна лише кільком компаніям-імпортерам. Приватним особам дозволялося отримати не більше 3 тисяч доларів в рік. З цієї суми 300 доларів виділялося на купівлю товарів за кордоном, а ще 500 доларів можна було отримати готівкою. Залишок переводився на банківську карту, але лише в тому випадку, якщо венесуелець зможе довести, що відправляється в закордонну поїздку. Звісно, миттєво зорганізувалися чорні ринки, де валюту можна було придбати, але її ціна була в десятки разів вище офіційною.

Як би сумно це не звучало, але при перших же проявах кризових процесів варто задуматися про переведення своїх грошових коштів в активи, що котируються на чорному ринку, наприклад, дорогоцінні метали або ювелірні прикраси.

Порада: придбати коштовності.

Ризик: дефолт

В обов'язковому порядку слід мати деякий запас доларів готівкою, зберігати яке ви будете вдома. Природно, категорично заборонено піддаватися паніці і кидатися за покупкою валюти в найближчий обмінник при кожній тривожній новині, що видається ЗМІ. Якщо у вас є заощадження в національній валюті, поступово переводите їх невеликими частинами із розрахунку того, що сформованого резервного фонду вам повинно вистачити на строк від 3 до 18 місяців в залежності від вашого віку та сімейного стану.

Порада: зберігати резервну грошову суму у валюті вдома.

Ризик дефолту

Ще раз хочу нагадати вам про чудове поняття диверсифікації. Рекомендую вам використовувати всі можливості для збереження ваших фінансів — «не зберігайте яйця в одній корзині, розклавши їх по різних місцях, ви будете спати набагато спокійніше».

Ті, хто отримують мої розсилки завжди дізнаються першими куди вигідно інвестувати гроші
Приєднуйтесь і ви:

Ваше ім'я

Ваш email

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • Огляд ефективних інструментів інвестування

  Інструменти інвестування - огляд

  Ця стаття про інвестування являє собою логічне продовження двох попередніх «Що таке інвестування? Як правильно почати? », а також «Види інвестицій. Які є і як вибрати підходящі». Прочитайте їх перш ніж приступати до нової статті, таким чином ви отримаєте максимум корисної інформації, щоб приступити до реальних дій. Існує один відомий вислів про те, що якщо ви хочете подвоїти […]

 • Види інвестицій. Які є і як вибрати підходящі

  Види інвестицій - що вибрати

  Якщо ви читаєте мої статті за тематикою інвестування вперше, рекомендую вам почати зі статті «Що таке інвестування? Як правильно почати? ». Такий підхід дозволить вам отримати найбільш повну теоретичну базу для переходу до більш складних питань і реальним діям надалі. Етап, наступний відразу ж за постановкою мети, якої ви хочете досягти за допомогою інвестування, вам доведеться вибрати […]


  Є що сказати?

  Можна додавати html теги