Страхування життя. Страхувати чи ні?

3,154 просмотров
Share to Google Plus

З цієї статті ви дізнаєтеся про п'ять категорій людей, у яких немає необхідності в страхуванні свого життя. Будьте уважні в процесі прочитання, адже ви, швидше за все, належите до однієї з цих категорій.

1. Люди, які володіють бізнесом або власною справою

Чому таким людям не потрібно страхування життя? Відповідь досить проста. Коли помирає власник бізнесу, його дружина (чоловік) або діти можуть в короткі терміни зайняти його місце і продовжити ведення справ. Відповідно, інтенсивність грошового потоку зберігається або після незначного просідання відновлюється до попереднього рівня.

Навіть у тому разі, коли спадкоємці не можуть перейняти на себе ці обов'язки з ряду причин, то вони завжди можуть без особливих проблем продати весь бізнес чи його частину, щоб отримати деяку кількість грошей на життя.

Природно, від емоцій нікуди не дітися, плакати після смерті коханої людини ми будемо в будь-якому разі, але мати при цьому хороше фінансове становище точно нікому не завадить!

Якщо розглядати вартість страхового поліса, то ціна за один день не перевищує вартості чашки кави або фрешу. І багато бізнесменыв дійсно готові відмовитися від цієї самої чашки, але будуть використовувати зекономлені гроші, 25 гривень, в якості обігових коштів, адже навіщо сім'ї 500 тисяч гривень у разі загибелі батька/матері — власника бізнесу! * тут має бути табличка «сарказм» *

2. Людям з маленькими доходами

Для таких людей страхування життя — це інколи непосильна стаття витрат. У більшості випадків люди не замислюються про те, що у разі їх смерті сім'я може залишитися без джерела доходів і буде голодувати. В більшості своїй такі люди замислюються виключно про сьогоднішній день, не заглядаючи в майбутнє. Хоча, наскільки мені відомо, ця категорія людей, впевнена в тому, що рівно за день до їх смерті отримає смс від Бога з попередженням, і тільки тоді може вирішити купити поліс.

Іноді, спілкуючись з новими клієнтами і розповідаючи їм про можливості страхування життя, я згадую історію одного з своїх клієнтів — Мирослава К. (батько трьох дітей). При зустрічі він сказав мені, що йому абсолютно наплювати на те, що буде з його сім'єю у разі раптової смерті, адже зараз у них є «хліб насущний», а потім вже будуть самостійно справлятися з усіма проблемами.

Звичайно ж, якщо наполегливо пропонувати такій людині страховий поліс, він знайде 1000 і 1 відмовку для того, щоб відмовитися від придбання, а все з-за того, що вони не можуть визнати оточуючим, що у них в гаманці немає зайвих 10 гривень на поліс, зате завжди є 20 гривень на пачку сигарет. А, між іншим, ці десять гривень здатні забезпечити сім'ї виплату у розмірі 200 тисяч гривень. Так, тут описані найбільш кардинальні випадки, і все ж такі люди є і переконати їх в актуальності покупки страхового поліса буде досить складно.

Скільки коштує страховий поліс

3. Віруючі люди

Зроблю невеликий ліричний відступ, я теж вірю в Бога, але є люди, які перекладають на нього всю відповідальність про своє життя. На цей рахунок є одна цікава притча:

Коли сталася повінь, кожен рятувався як міг. Але один віруючий чоловік сказав сам собі: Бог мене врятує, Він зі мною. І коли один з втікачів людей пропливав повз нього і запропонував місце на човні, він відмовився, уповаючи на Господа. Так трапилося ще двічі, після чого прибуло ще більше води і людина потонула. Потрапивши до Бога, він задав йому лише одне питання: чому Ти мене не врятував? На що Бог відповів: Я за тобою відправив цілих три човни...

Мабуть, цю притчу чув від мене практично кожен потенційний клієнт, який у розмові згадував про Бога. У цьому випадку буде вірна ще одна приказка, яку мені нагадала одна з клієнток: «На Бога сподівайся, а сам не зівай». Ця клієнтка — мати-одиначка з двома дітьми, і як ви думаєте, вона придбала поліс страхування життя?

4. Люди, які не знають про можливості страхування життя

Я деякий час назад і сам був у числі таких людей. Коли моїй дочці Юлі було півтора року, я відправився в Київ на чергові переговори. Ніч була тихою і безвітряної і ми з моїм партнером по бізнесу, який за сумісництвом ще й хрещений батько Юлії, в процесі автомобільної поїздки вели світські бесіди про майбутні ділові переговори.

Нічого в ту ніч не віщувало біди — світанок, швидкість автомобіля на допустимих 80км/год. Переїжджаючи черговий селище міського типу, ми зустрілися з одним не самим приємним сюрпризом у вигляді теляти, який вирішив в найбільш непідходящий для нас момент перейти дорогу.

Що сталося безпосередньо в момент зіткнення я пам'ятаю дуже погано. Єдине спогад з тієї ситуації — це сильний головний біль і дим, який застеляє очі. Повернувши голову, я побачив свого партнера, який задав мені запитання: «Ти як?». В той момент я був просто щасливий, що ми обидва живі. Я смутно пам'ятаю приїзд ДАІ і швидкої, відправку машини на евакуаторі і час, проведений в лікарні. Природно, що на заплановану зустріч ми не потрапили, але зате виявилися в такій ситуації, коли починаєш переосмислювати багато. І все ж не варто занадто піддаватися емоціям, ми говоримо про фінансову сторону питання.

Коли на своїх зустрічах та тренінгах я ставлю аудиторії питання про те, скільки вони оцінюють своє життя, то в 99 випадках з 100 отримую відповідь — вона безцінна. Але для мене як для людини, яка працює з фінансами, безцінна, значить, з вартістю 0 гривень 0 копійок. І ось чому у мене саме таке уявлення поняття «безцінна». Страхування КАСКО на новий автомобіль, придбаний в салоні, мені обійшлося в 1200 доларів, а на скільки було застрахована моє життя?

Скільки коштує ваше життя

Ремонт автомобіля обійшовся страховикам суму 3700 доларів, а от мені з партнером довелося лікуватися самостійно за власні гроші, але цей факт ще не найстрашніший.

Справа в тому, що ця аварія могла закінчитися летальним результатом, і єдина думка, яка не залишала тоді мою голову, була про те, що б робили моя дружина і донька, якби все закінчилося менш райдужно. І якщо у мого автомобіля є страховка, а у мене немає, значить, я ціную «консервну банку» значно більше власного майбутнього і майбутнього своїх близьких.

Чому у людини з вищою освітою у сфері фінансів, який проводив багатомільйонні угоди, не було банального страхового поліса? Відповідь на це питання досить проста — я просто не знав про існування такої фінансової послуги.

Після прочитання цієї статті ви більше ніколи не зможете сказати, що нічого не знали про можливості страхування, тому я настійно рекомендую вам звернутися за допомогою в роз'ясненні найбільш незрозумілих моментів на страховому агенту або фінансовому радникові.

З ним ви зможете відпрацювати найбільш правильну стратегію страхування для вас та вашої родини. Важливо лише на підйомі почуттів і з бажанням змінити щось не перекочувати з четвертої групи «незнаючих» в п'яту, про яку читайте нижче.

5. Люди з відмовкою «Я подумаю»

Якщо в процесі прочитання статті про страхування життя або спілкування з людиною, що купила поліс, ви зловили себе на думці з серії «Я подумаю», то, швидше за все, на цьому ваші думки про страхування і закінчаться, поліс ви собі не придбали і навряд чи придбаєте.

В такому випадку я рекомендую вам витратити всього 19 секунд вашого вільного часу для перегляду відео, записаного автомобільним реєстратором з машини, на якій за маршрутом Київ-Одеса їхав Андрій М. І його сім'я.


Андрій М. на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook написав про аварію, що сталася — ні він, ні члени його сім'ї серйозно не постраждали. Їх врятувала захист машини, але при цьому сам автомобіль перетворився на купу металобрухту. Приїхали на виклик даішники і медики розраховували побачити понівечені тіла, а побачили лише перелякану сім'ю.

Чи треба страхувати життя?

Як ви думаєте, чи доречний після такої практики відповідь «Я подумаю» на пропозицію про оформлення полісу страхування життя?

На вашу думку, «Я подумаю» до якоїсь відповіді ближче?
— Так, я люблю свою дружину (чоловіка) і дітей, і хочу, що б моя сім'я мала гроші, якщо мене не буде поруч. Або до відповіді Мирослава Ст. (батька трьох дітей), «Да мені пох...й», що з ними буде, коли я помру. Зараз мають що їсти, а потім нехай самі думай»

І в завершенні цієї статті хочу процитувати слова Вінстона Черчілля «Я не знаю ні однієї сім'ї, що розорилася, сплачуючи страхові внески, але я знаю сім'ї, які розорилися, не роблячи цього».

Ті, хто отримують мої розсилки завжди дізнаються першими куди вигідно інвестувати гроші
Приєднуйтесь і ви:

Ваше ім'я

Ваш email

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • Огляд ефективних інструментів інвестування

  Інструменти інвестування - огляд

  Ця стаття про інвестування являє собою логічне продовження двох попередніх «Що таке інвестування? Як правильно почати? », а також «Види інвестицій. Які є і як вибрати підходящі». Прочитайте їх перш ніж приступати до нової статті, таким чином ви отримаєте максимум корисної інформації, щоб приступити до реальних дій. Існує один відомий вислів про те, що якщо ви хочете подвоїти […]

 • Види інвестицій. Які є і як вибрати підходящі

  Види інвестицій - що вибрати

  Якщо ви читаєте мої статті за тематикою інвестування вперше, рекомендую вам почати зі статті «Що таке інвестування? Як правильно почати? ». Такий підхід дозволить вам отримати найбільш повну теоретичну базу для переходу до більш складних питань і реальним діям надалі. Етап, наступний відразу ж за постановкою мети, якої ви хочете досягти за допомогою інвестування, вам доведеться вибрати […]


  Є що сказати?

  Можна додавати html теги