Види інвестицій. Які є і як вибрати підходящі

669 просмотров
Share to Google Plus

Якщо ви читаєте мої статті за тематикою інвестування вперше, рекомендую вам почати зі статті «Що таке інвестування? Як правильно почати? ». Такий підхід дозволить вам отримати найбільш повну теоретичну базу для переходу до більш складних питань і реальним діям надалі.

Етап, наступний відразу ж за постановкою мети, якої ви хочете досягти за допомогою інвестування, вам доведеться вибрати з наявних найбільш підходящі вам різновиди інвестицій.

Щоб зробити процес більш зрозумілим, давайте розглянемо всі існуючі види інвестицій.

Реальні інвестиції

Це найбільш часто використовувані інвесторами, які проживають в країнах СНД.

До даного різновиду можна віднести:

 • покупку готового бізнесу, земельних ділянок або транспорту;
 • придбання, реконструкцію або будівництво нерухомості;
 • вкладення коштів у нематеріальні активи у вигляді патентів, прав користування, ліцензій та іншого;
 • вкладення коштів у науку і освіту.

Реальні інвестиції

Фінансові інвестиції

Являють собою непряме придбання капіталу через фінансові активи. Найчастіше використовуються фінансово грамотними інвесторами, на жаль, кількість таких людей на території СНД невелика.

Існує два типи фінансових інвестицій:

 1. Прямі — коли капітал вкладається в підприємство, і основною метою даного вкладення є прямий вплив на діяльність компанії. Прямою інвестицією може бути покупка контрольного пакету, акцій або цінних паперів, що надають, наприклад, місце в раді директорів.
 2. Портфельні — купівля цінних паперів, що приносять регулярний пасивний дохід — відсоток від прибутку компанії.

Спекулятивні інвестиції

Являють собою придбання діючих активів тільки заради можливих змін їх вартості. Рядовим інвесторам складно розібратися з даним різновидом, тому краще звернутися за допомогою до фахівців, скориставшись можливістю довірчого управління.

Якщо є бажання розбиратися в особливостях спекулятивних інвестицій, вивчайте і практикуйте їх поступово. Ні в якому разі не варто вестися на обіцянки отримати величезні прибутки швидко і без особливих зусиль.

До спекулятивним інвестицій відносять:

 • покупку капіталу у вигляді цінних паперів — облігацій, акцій та іншого;
 • дорогоцінні метали та валюту;
 • знеособлені товари, що мають котирування на біржах — метали, нафта, газ та інше.

Хочу ще раз нагадати про те, що даний вид інвестицій підходить виключно тим, готовий заробляти виключно на зміні вартостей наявних у них активів.

Види інвестування - що обрати

Інвестиції також діляться по термінах вкладень:

 • до одного року — короткострокові інвестиції;
 • від 1 до 3 років — середньострокові інвестиції;
 • більше 3 років — довгострокові інвестиції.

Ще один класифікатор — форма власності:

 • приватні інвестиції;
 • іноземні інвестиції;
 • державні інвестиції;
 • змішані інвестиції.

Найважливіший класифікатор інвестицій — рівень ризику інвестиційної стратегії.

Так як дана класифікація досить складна, пропоную розглянути кожен з пунктів більш детально.

Консервативні інвестиції

Це ряд фінансових інвестицій, до яких відноситься банківський депозит, облігації, дорогоцінні метали, накопичувальне страхування, нерухомість і земельні ділянки.

Рівень прибутковості консервативної стратегії інвестування — до 20 відсотків річних, при цьому ризик втрати капіталу досить низький.

Приклади моделей з консервативним розподілом: 
 40% акції — 40% облігації — 20% гроші
 30% акції — 50% облігації — 20% гроші
20% акції — 70% облігації — 10% гроші

Консервативні інвестиції відмінно підходять в тих випадках, коли в інвестора є власні фінансові зобов'язання, наприклад, велика грошова сума вкладена в його власний бізнес, відповідно, ризики в інвестиціях рекомендується брати мінімальні.

Також консервативна інвестиція підходить пенсіонерам або людям, які планують вийти на пенсію у найближчі 20 років. У таких випадках абсолютно безглуздо використовувати волатильні інструменти інвестиційного портфеля, так як їм може не вистачити часу на відновлення після ринкового спаду.

Помірні інвестиції

Це купівля акцій і облігацій надійних компаній, а також участь в інвестиційних фондах з високими доходами.

Рівень прибутковості даного напрямку інвестицій — від 20 до 50 відсотків річних, але в цьому випадку ризик втрати капіталу вже значно вище.

Приклади моделей з помірним розподілом:
 50% акції — 35% облігації — 15% гроші
55% акції — 30% облігації — 15% гроші — 5% нерухомість  
60% акції — 35% облігації — 5% гроші

Вибір помірного підходу — це відмінне рішення для тих інвесторів, які прагнуть згладити короткострокову волатильність свого портфеля, а також тим, у кого є ряд короткострокових або середньострокових фінансових цілей, реалізація яких планується в найближчі 10 років до виходу на пенсію.

Якщо ви вважаєте себе не ризиковим людиною, але все ж готові піти на деякі ризики, щоб у підсумку отримати високий прибуток, то помірні інвестиції ідеально вам підійдуть.

Але пам'ятайте про те, що з часом ситуація змінюється, і якщо в 25 років ви вважаєте свої інвестиції помірними або консервативними, то в 60 років будете сприймати ту ж ситуацію, але вже у вигляді агресивної інвестиції.

Агресивні інвестиції

Цервідкриття власного бізнесу, купівля облігацій і акцій молодих компаній, участь у фінансових пірамідах, а також видача грошових позик під відсотки в приватному порядку.

Рівень прибутковості агресивних інвестицій варіюється в діапазоні від 50 до 100 відсотків, але бувають випадки, коли рівень прибутковості зростає до 200 відсотків. При цьому ймовірність втрати зробленого вкладу практично дорівнює 100 відсоткам.

Приклади моделей з агресивним розподілом:
60% акції — 20% облігації — 10% гроші — 10% нерухомість
80% акції — 15% облігації — 5% гроші
75% акції — 20% облігації — 5% гроші 

Незважаючи на те, що агресивне інвестування не рекомендується використовувати людям зі слабкими нервами, історія знає чимало прикладів, коли подібний підхід в сукупності з правильно диверсифікованим портфелем та якісню довгостроковою стратегією в моменти падіння ринку буде найбільш прибутковим, якщо розглядати довгострокові перспективи.

Інвестування грошей

Ваша модель розподілу активів за видами інвестицій

Вам знадобиться модель, що гарантує найбільшу ймовірність досягнення поставлених фінансових цілей при зазначеному вам прийнятному ризику. Потім, якщо у вашому житті відбудуться зміни або ви поміняєте своє ставлення до ризиків та процедуру інвестування в цілому, можна зайнятися зміною і підбором більш зручної моделі.

Правильний розподіл активів — це зовсім не те, про що люди замислюються щодня. З іншого боку цей аспект життя не відноситься і до тих, про які можна подумати один раз і забути аж до виходу на пенсію.

Відповідно до змін розмірів вашого портфеля або появ змін у вашому житті буде змінюватися і стратегія інвестування. Чим ближче пенсійний вік, тим сильніше інвестор хоче змінити всі потенційно волатильні інструменти, наприклад, акції, на інструменти, що реалізують більш стабільну генерацію грошового потоку з мінімальними ризиками.

Можливо, у вас виникне бажання розподілити наявні у вас активи відповідно до деякими важливими життєвими подіями, безпосередньо впливають на фінансовий стан, наприклад, весілля або розлучення, народження дитини або зміна місця роботи.

Також внести зміни в портфель активів можливо і в тих випадках, коли вартість деяких з них зменшується або збільшується, що не відповідає первинним планам. У такому випадку зміна стратегії дозволить відновити цільові фінансові позиції.

Успішне інвестування - як це робити

В якості висновку до даної статті я опишу свою власну стратегію інвестування, цілком імовірно, що ця інформація буде корисна для вас.

Рівень прибутковості для різних типів інвестування, описаних у цій статті, це величина в приблизна, оскільки може істотно коливатися в залежності від ситуації в державі і вибраного часового періоду інвестування.

Завжди пам'ятайте про те, що першочергове завдання будь-якого інвестора — не збільшити, а зберегти свій капітал. Тому, формуючи інвестиційний портфель, можна комбінувати інвестиційні стратегії різних типів, але при цьому, в цілях диверсифікації ризиків, я особисто віддаю перевагу консервативним стратегіям, а на агресивні, навпаки, виділяю невелику частку капіталу.

Мій особистий приклад розподілу інвестицій між різними видами інвестиційних стратегій наступний:
30% — агресивні
20% — помірні
50% — консервативні

Ви можете використовувати власну модель розподілу активів, побудовану на основі моїх порад або рекомендацій вашого досвідченого фінансового радника.

Відмінним рішенням буде створення базової стратегії, яка буде переглядатися не рідше ніж один раз за квартал і коригуватися в залежності від особливостей фінансового ринку.

Головний посил кожної моєї статті або виступу — «Дії без відповідних знань призводять до провалів і втрат, але ж знання без дій і зовсім ні до чого не призводять ...».

Ті, хто отримують мої розсилки завжди дізнаються першими куди вигідно інвестувати гроші
Приєднуйтесь і ви:

Ваше ім'я

Ваш email

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • Огляд ефективних інструментів інвестування

  Інструменти інвестування - огляд

  Ця стаття про інвестування являє собою логічне продовження двох попередніх «Що таке інвестування? Як правильно почати? », а також «Види інвестицій. Які є і як вибрати підходящі». Прочитайте їх перш ніж приступати до нової статті, таким чином ви отримаєте максимум корисної інформації, щоб приступити до реальних дій. Існує один відомий вислів про те, що якщо ви хочете подвоїти […]

 • Види інвестицій. Які є і як вибрати підходящі

  Види інвестицій - що вибрати

  Якщо ви читаєте мої статті за тематикою інвестування вперше, рекомендую вам почати зі статті «Що таке інвестування? Як правильно почати? ». Такий підхід дозволить вам отримати найбільш повну теоретичну базу для переходу до більш складних питань і реальним діям надалі. Етап, наступний відразу ж за постановкою мети, якої ви хочете досягти за допомогою інвестування, вам доведеться вибрати […]


  Є що сказати?

  Можна додавати html теги