Як контролювати витрати? Огляд корисних програм

1,452 просмотров
Share to Google Plus

Руслан, куди ми витрачали 1000—2000$ в місяць?
Таке питання в один з вечорів я почув 
від своєї дружини Ольги. В той день нашого сімейного
бюджету ледь вистачило б на покупку буханця хліба.

Перш ніж починати огляд програм, використовуваних для контролю витрат, хочу сказати пару слів про те, навіщо взагалі тримати витрати під контролем.

Колись, здається, немов у минулому житті, я обіймав посаду бухгалтера-аудитора, і в процесі роботи навчився відмінно контролювати витрати дрібних і великих підприємств. Але займатися контролем власних коштів став лише в той момент, коли не те що відчував особисту фінансову кризу, а був просто нижче плінтуса і з непроглядною безвихіддю.

Існує відомий вислів про те, що людина замислюється і про життя, і про гроші лише тоді, коли і те і інше у нього закінчується. У той період ця фраза стала для мене актуальна як ніколи.

Один з моїх клієнтів Ярослав П, запам'ятався мені однією розмовою, яка відбулася у мене з ним після чотирьох місяців з початку співпраці:

— Я підрахував і з'ясував, що у мене стало на 30% більше грошей!

— Вам підняли заробітну плату?

— Ось саме що ні! Ці гроші я просто заощадив. Одного разу я сів за стіл і зробив перегляд усіх своїх витрат, потім виділив ті, які можна було оптимізувати, відповідно, зменшити, і скористався цією можливістю. Тепер у мене є вільні грошові кошти для того, щоб акумулювати їх на нову машину, а всього якихось пару місяців тому я не міг навіть мріяти про таку можливість.

Роблячи висновки з цієї розмови, я можу сказати лише одне: контроль витрат дозволить вам оптимізувати і перенаправляти кошти для реалізації ваших цілей, а не чужих. 

Тут вся справа в тому, що ваші витрати — це доходи інших людей. Відповідно, ваші необдумані витрати — це допомога іншим людям у досягненні їх цілей.

Наскільки детальним має бути звіт, ви визначаєте для себе самі. Саме головне щоб він міг повністю розкрити всі карти стосовно ваших звичок під час витрачання грошових коштів. Саме ця інформація є найважливішою під час планування майбутніх витрат.

Особистий або сімейний бюджет вимагає тривалого ведення суворої звітності, адже тільки так можна максимально оптимізувати розподіл доходів.

Якщо детальніше розглядати програми по обліку доходів і витрат, то мій вибір — це програма, розроблена мною у співпраці з Андрієм Середою. Вона працює виключно на персональних комп'ютерах із встановленою операційною системою Windows.

Програма Домашня бухгалтерія

Чому для ведення власної фінансової звітності і контролю витрат я не використовую мобільні додатки? Відповідь на це питання досить проста. Я просто не люблю робити такі важливі справи «на бігу» або в транспорті, віддаю перевагу аналізу своїх фінансових потоків в спокійній домашній обстановці.

Але, на жаль, а може і на превелике щастя, життя навколо не стоїть на одному місці, і сучасні технології зробили крок далеко уперед, завдяки чому вже в наступному році я планую перейти до використання одного з мобільних додатків. Зараз потроху придивляюся до цього ринку, на даний момент виділив всього п'ять найбільш відповідних варіантів, які й пропоную вашій увазі.

1. SimpleSpend

Опис програми почнемо з плюсів — вона безкоштовна і дуже проста в управлінні. Відразу ж мінуси — працює тільки на операційній системі Android, тому власникам «яблучної» техніки доведеться підшукувати для себе інші варіанти.
Всю необхідну додатку інформацію користувач вводить з одного екрану, де замість тривалого текстового опису використовуються короткі теги, що робить роботу з програмою ще більш простою.

Головна особливість цієї програми — використання даних про витрати і доходи, що надходять до вас у формі смс-повідомлення від банку.

2. Monefy

Безкоштовне розповсюдження даного додатку — це, безумовно, плюс, але є і мінус — він доступний виключно для власників мобільної техніки, що працює на операційній системі Android.

Але, до речі кажучи, відсутність можливості встановлення програми на пристрої, що працюють з операційними системами Windows або iOS, це єдиний мінус програми, який з лишком перекривається численними бонусами.

Один з плюсів — можливість побудови якісних інформативних графіків за даними користувача. Досить вибрати певний період для ведення звітності, натиснути відповідну кнопку в меню, і наочність готова.

З Monefy ви можете не турбуватись про збереження особистих даних, так як програма захищена паролем, а також має функцію створення резервної копії даних. Зручне зберігання великого об'єму інформації з програми забезпечується синхронізацією сервісу з Dropbox.

3. CoinKeeper

Опис даного програмного продукту варто відразу почати з мінусів, тому що він такий один — платне використання. Але якщо ви хочете отримати дійсно добре працює додаток з масою корисних функцій, знайте, воно вартує тих грошей.

Цей додаток було розроблено російськими програмістами для користувачів, які хочуть вносити дані про витрати «не відходячи від каси» — у всіх сенсах цього слова.

Програма приваблює своєю простою, але при цьому дуже цікавим інтерфейсним рішенням, коли для фіксації витрати необхідно перемістити зображення монетки у відповідний стовпець.

На основі отриманих від користувача даних про витрати і доходи додаток проводить аналіз і складає прогнози, що дозволяють оптимізувати поведінку фінансових потоків.

Программа Coinkepper

4. Spendee

Це додаток може використовувати як користувач пристрою з операційною системою Android, так і власник i-пристроїв, але, і це головний мінус даного ПЗ, тільки платно.

На щастя, плюсів у програми в рази більше. Це і легкість у використанні та акуратний гарний дизайн, і навіть невелика схожість з користувацькою стрічкою Facebook.

Додаток дозволяє відстежити звідки приходить найбільша кількість грошей і які витрати сильніше всього висушують ваш сімейний бюджет. Завдяки тому, що додаток складає докладну статистику витрат, користувач може з легкістю визначити непотрібні витрати і відмовитися від них, що позитивно позначиться на фінансовому добробуті. Щоб скласти точну статистику, рекомендується довготривале використання програми.

Для зручності зберігання і синхронізації даних додаток на пристроях компанії Apple зберігаються на iCloud, звідки їх можна експортувати.

5. Toshl

До цього ми говорили про серйозні програми, що будують графіки і проводять глибокий аналіз фінансової ситуації. Але в більшості своїй контролювати свої витрати хочуть прості люди, які не мають достатньої кількості знань у сфері економіки та фінансів. Саме тоді на допомогу приходить Toshl.

Це кроссплатформений додаток, тому використовувати його може і власник пристрою на iOS, і власник пристрою на Android, і навіть щасливий володар Windows Phone.

На жаль, отримати таке щастя зовсім непросто, доведеться заплатити. Але, повірте, на цьому всі проблеми використання цього додатка закінчуються. З Toshl вдається проконтролювати куди йдуть гроші, додаток також вчасно нагадує про те, скільки вільних фінансів у вас залишилося. І все це на тлі прекрасно отрисованного інтерфейсу з веселим монстриком.

Программа Toshl
Цей додаток повністю русифікований, тому працює з різними тегами витрат, база яких досить велика. Якщо ж ви не зможете знайти відповідний тег, програма запропонує вам створити власний.

Отримані в ході аналізу додатком дані можна експортувати у формати PDF, exel-таблиць, а також інтегрувати в CSV і Google Docs.

Якщо ви вже маєте досвід роботи з перерахованими вище або будь-якими іншими програмами для контролю фінансів, поділіться своїми відгуками, а також рекомендаціями в коментарях.

Ті, хто отримують мої розсилки завжди дізнаються першими куди вигідно інвестувати гроші
Приєднуйтесь і ви:

Ваше ім'я

Ваш email

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • Огляд ефективних інструментів інвестування

  Інструменти інвестування - огляд

  Ця стаття про інвестування являє собою логічне продовження двох попередніх «Що таке інвестування? Як правильно почати? », а також «Види інвестицій. Які є і як вибрати підходящі». Прочитайте їх перш ніж приступати до нової статті, таким чином ви отримаєте максимум корисної інформації, щоб приступити до реальних дій. Існує один відомий вислів про те, що якщо ви хочете подвоїти […]

 • Види інвестицій. Які є і як вибрати підходящі

  Види інвестицій - що вибрати

  Якщо ви читаєте мої статті за тематикою інвестування вперше, рекомендую вам почати зі статті «Що таке інвестування? Як правильно почати? ». Такий підхід дозволить вам отримати найбільш повну теоретичну базу для переходу до більш складних питань і реальним діям надалі. Етап, наступний відразу ж за постановкою мети, якої ви хочете досягти за допомогою інвестування, вам доведеться вибрати […]


  Є що сказати?

  Можна додавати html теги