Техніка «ВВСП», або як навести порядок у справах

132 просмотров
Share to Google Plus

Сьогодні розглянемо техніку «ВВСП», яка потрібна для структурування проектів і наведення порядку в справахЇї слід застосовувати, коли ви заплуталися в своїх поточних справах.  Коли справ більше, ніж ви можете об'єктивно виконати. Коли ви вже точно не знаєте,  що робити прямо зараз. Якщо ви вирішили, нарешті, вести облік своїх справ, то техніка «ВВСП» — це те, з чого вам потрібно починати.

Розглянемо техніку по кроках:

1 . В — Вивантаження 

На цьому етапі ваше завдання — вивантажити всі свої справи з голови, блокнотів , щоденників — в одне місце. Ви просто переписуєте всі справи в один список. Ще не сортуючи та не групуючи. Я рекомендую для цього використовувати програму Мегаплан  або її аналог. У ній всі справи ви складаєте у вигляді «дерева завдань», що дуже зручно і при сортуванні і при виконанні .

 2 . В — Відсікання

На другому етапі ваше завдання — відсікти все зайве. Зі списку справ ви видаляєте все, що втратило актуальність. Старі проекти, які ви не будете доробляти.

Крім того, ви виявите масу справ, які потрібно зробити, але незрозуміло коли. Це, як правило, важливі, але не термінові завдання. Їх ви ставите  на «на паузу», тобто пріоритет і термін виконання по ним ви проставите пізніше.

3 . С — Сортування

Виділіть найважливіші справи, які складаються з безлічі підзадач. Це і є ваші проекти. Тепер всі справи з вашого списку розкладіть по цих проектах . Відразу розкладайте справи в тій послідовності, в якій їх потрібно буде виконувати. У програмі  Мегаплан, це робити дуже зручно.

Потім розпишіть кожну справу на підзадачі. Кожна така підзадача повинна бути зрозумілою вам, і виконана протягом 1 -2х годин або менше.

Приклад завдання: написати статтю

підзадачі :

— Головна ідея

— тези

— Описати етапи

— Висновок і підсумок

— Оформлення статті 

 4 . П — Пріоритети

Отже, тепер у вас вийшло велике «дерево» завдань.  Для того, щоб тепер всі ці завдання виконати, вам потрібно розставити пріоритети. Я рекомендую вибирати одну велику задачу на поточний місяць і одну на найближчий тиждень. Це дозволить вам максимально сконцентруватися. Подумайте, яка з усіх задач, будучи зробленою, сильно просуне вас вперед ? Яка справа принесе вам максимум результатів?

Ще одна методика для розстановки пріоритетів. Уявіть, що ви тепер зможете працювати лише дві години на день, 14 годин на тиждень ... Але вам при цьому потрібно заробляти гроші, будувати своє життя. Яку з усіх ваших справ ви будете тоді робити? Що найважливіше виберете ви в умовах обмеженого часу? Після цього, розсортуйте також всі інші проекти.

Критично важливо, щоб ви робили кожен день найголовнішу справу! Ви робите не всі важливі справи, а тільки ту, яка в поточний момент «№ 1». Так ви зможете на порядок підвищити результативність вашої діяльності.

 Що далі?

Після того, як ви впорядкували всі свої справи з технікою « ВВСП», приступайте до щоденного планування. Зі свого «дерева завдань» ставите найголовнішу на тиждень. З неї ставите по одній головній задачі на кожен день тижня.

Так ви забезпечите собі рух по чіткій системі, структурі справ. Ваша голова буде чиста і вільна від думок «що там ще потрібно зробити». Ви зможете повністю сконцентруватися на створенні результату, виконуючи по одній найважливіший задачі в день, тиждень, місяць.

***

У коментарях напишіть , чи вам сподобалася ця техніка? Які результати ви отримали від її впровадження? Які питання, думки побажання є у вас по темі управління часом? Якщо вам не сподобалося — теж пишіть :)

Ті, хто отримують мої розсилки завжди дізнаються першими куди вигідно інвестувати гроші
Приєднуйтесь і ви:

Ваше ім'я

Ваш email

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • Огляд ефективних інструментів інвестування

  Інструменти інвестування - огляд

  Ця стаття про інвестування являє собою логічне продовження двох попередніх «Що таке інвестування? Як правильно почати? », а також «Види інвестицій. Які є і як вибрати підходящі». Прочитайте їх перш ніж приступати до нової статті, таким чином ви отримаєте максимум корисної інформації, щоб приступити до реальних дій. Існує один відомий вислів про те, що якщо ви хочете подвоїти […]

 • Види інвестицій. Які є і як вибрати підходящі

  Види інвестицій - що вибрати

  Якщо ви читаєте мої статті за тематикою інвестування вперше, рекомендую вам почати зі статті «Що таке інвестування? Як правильно почати? ». Такий підхід дозволить вам отримати найбільш повну теоретичну базу для переходу до більш складних питань і реальним діям надалі. Етап, наступний відразу ж за постановкою мети, якої ви хочете досягти за допомогою інвестування, вам доведеться вибрати […]


  Є що сказати?

  Можна додавати html теги