Як правильно інвестувати гроші в бізнес?

288 просмотров
Share to Google Plus

Існує два варіанта інвестування грошей у бізнес — участь в чужому бізнес-проект або відкриття власного бізнесу. Який з варіантів краще або який вважати правильним дуже складно сказати, робити якісь висновки можна тільки через деякий час на підставі порівняння отриманих доходів і зроблених витрат. Але який би спосіб ви не взяли на озброєння, не втрачайте пильності! Нижче представлений список стандартних помилок, яких найбільш часто припускаються інвестори.

Помилка 1

Бізнес — це інвестиція агресивного типу, адже така діяльність пов'язана з величезною кількістю ризиків. Створюйте бізнес, ставлячи перед собою головною метою продаж вашого дитя в майбутньому. Тоді і настрій у вас буде відповідний. Ви будете тверезо дивитися на речі, відповідно, і рівень доходів і рівень збитків, буде під постійним контролем, що дозволить обирати найбільш підходящу стратегію ведення справ.

Мій клієнт Сергій К. — потенційний інвестор різноманітних бізнес-проектів завжди стверджував, що його може зацікавити тільки той проект, у якого, на його думку, одночасно є і душа, і тверезий розрахунок. В один момент мені стало цікаво, що ж він має на увазі, озвучуючи такі суперечності. Все виявилося досить просто. Йому цікаві ті проекти, які приносять користь клієнтам і при цьому розроблені людьми з палаючими очима, відмінною ідеєю і холодною головою!
Два вида инвестирования

Помилка 2

Починати бізнес з нуля — парадокс, а з кредитів і банківських позик — утопія.

З нуля ви можете займатися генеруванням ідеї, для реалізації якої в майбутньому все одно знадобляться гроші, навіть якщо не ваші особисті, то вже від інвесторів точно.

Перша думка, яка відвідує голову людини,  що планує відкриття власного бізнесу і не бажає залучати інвесторів, просто тому, що ще на етапі зародження ідеї йому вже не хочеться ділитися з ким-небудь його віртуальної прибутком, взяти позику або кредит у банку.

Ось тут і виникає перша проблема, адже для отримання кредиту в більшості випадків потрібна застава. І люди змушені закладати власні машини, квартири і земельні ділянки, таким чином, потрапляючи в саму справжню фінансову пастку.
Таким шляхом збільшується сума пасивів, а ось актив ще довго буде перебувати в стані розвитку, але банки вимагатимуть свої гроші назад дуже швидко, а що віддавати, коли бізнес не приносить і ще довго не буде приносити прибуток?

Напрошується ще одне питання — може тоді простіше відразу продати все майно, щоб отримані гроші інвестувати в бізнес? Відповіді на нього бувають найрізноманітніші, але зводяться здебільшого до того, що люди побоюються прогоріти і залишитися не тільки без бізнесу, але і без житла, машини і так далі.

Як вкласти гроші в бізнес
Якщо ви хочете пораду, то моєю особистою рекомендацією буде правильний підхід до спілкування з інвесторами. Якщо після п'яти зустрічей з інвесторами, жоден не висловив своєї зацікавленості у вашому startup-проекті, по всій видимості, йому потрібне доопрацювання або ж він свідомо приречений на провал. Не вірите мені, прочитайте про історії розвитку startup-проектів під керівництвом Стіва Джобса або Марка Цукерберга.

Якщо ви не готові продати свою нерухомість або автомобіль, щоб запустити власний бізнес-проект, то швидше за все ви і самі в нього не вірите.

Коли проходив запуск мого першого бізнес-проекту я вирішив йти по шляху найменшого опору і отримав кредит під заставу квартири, в якій, власне, на той момент і проживав. У цьому рішенні мною керували виключно емоції, ні про яке тверезому розрахунку тоді і мови не йшло. У мене був тільки план А, обіцяє стрімкий розвиток справи і величезні прибутки, і ніякого плану «Б» на випадок провалу.

Старт бізнес-проекту та його ведення можна порівняти з комп'ютерною грою, наприклад, про братів Маріо. Різниця між реальною і віртуальною життям полягає лише в тому, що кількість реальних спроб прямо залежить від реального стартового капіталу. Простіше кажучи, ви можете робити помилки до тих пір, поки у вас є на це гроші.

Я зараз не намагаюся вас налякати або відмовити від відкриття власного бізнесу, всього лише пропонують підійти до питання його запуску та подальшого розвитку правильно, якщо точніше, з меншою кількістю помилок. У кожної монети є дві сторони, і якщо у вас вже розписаний позитивний план А, то подбайте і про план Б на той випадок, якщо щось піде не так.

Помилка 3

Рахуємо ROI в бізнесі.

Завжди пам'ятайте про те, що кожен розсудливий інвестор готовий вкладати свої гроші виключно в той проект, який в найкоротші терміни поверне його внесок з додатковим прибутком.

ROI (Return on Investment) — коефіцієнт окупності інвестицій. Він є одним з основних інструментів вимірювання ефективності зробленого вкладення. Даний коефіцієнт дозволяє дати оцінку ефективності інвестиції з допомогою обчислення відношення між прибутком, отриманого в період контролю над інвестиційним активом, і величиною вкладення в цей актив.

Щоб подібна інтерпретація терміна з Вікіпедії вас не дуже налякала, розглянемо більш зрозуміле визначення на прикладі реклами.

Чим більше прибутку приносить робота певного рекламного каналу, тим більшу частину від загального рекламного бюджету необхідно зміщувати саме за напрямом цього каналу. Складна абревіатура ROI як раз і являє собою коефіцієнт співвідношення вкладень у рекламу та їх віддачі.

Як розрахувати ROI

ПРИКЛАД:

Розглянемо роботу звичайного інтернет-магазину, який продає якийсь абстрактний товар, наприклад, аксесуари для мобільних телефонів. Товар купується у постачальника за ціною «А», а на роздробі вже продається за ціною «В», в той же час на залучення кожного клієнта витрачається певна сума «С».

Формула для розрахунку коефіцієнта ROI в такому випадку виглядає так:

ROI = ((B — A) / C) x 100%, де

«А» — це собівартість товару, ціна постачальника, а також різні побічні витрати, наприклад, на транспортування;

«В» — це загальна касова виручка після продажу товару клієнту інтернет-магазину;

«С» — це ціна, яку магазин платить заради залучення нового клієнта, що здійснює покупку, простіше кажучи, це сума, витрачена на інтернет-рекламу.

Ось така проста формула дозволяє без зайвих зволікань прийняти правильне рішення про вкладення грошових коштів для отримання прибутку в подальшому.

Практичне завдання:

Проведіть підрахунок своїх ROI (Return on Investment — повернення інвестицій) — коефіцієнта окупності зроблених інвестицій, зроблених за певний період.

ROI = (виручка — собівартість) / сума інвестицій * 100%
ROI = прибуток / сума інвестицій * 100%

Вас влаштовує отриманий результат?

Висока ймовірність того, що ваша відповідь співпаде з відповіддю одного з моїх клієнтів Геннадія Ю., який після проведення усіх підрахунків прийшов до висновку про те, що з допомогою депозиту можна отримати значно більш високий прибуток.

Не забувайте про те, що бізнес — це не ваше дитя, а всього лише потужна агресивна інвестиція, яка здатна принести найбільший прибуток лише в той момент, коли ви її продаєте. До моменту фактичного отримання грошей за бізнес у вас є лише «віртуальні багатство».

Ті, хто отримують мої розсилки завжди дізнаються першими куди вигідно інвестувати гроші
Приєднуйтесь і ви:

Ваше ім'я

Ваш email

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • Огляд ефективних інструментів інвестування

  Інструменти інвестування - огляд

  Ця стаття про інвестування являє собою логічне продовження двох попередніх «Що таке інвестування? Як правильно почати? », а також «Види інвестицій. Які є і як вибрати підходящі». Прочитайте їх перш ніж приступати до нової статті, таким чином ви отримаєте максимум корисної інформації, щоб приступити до реальних дій. Існує один відомий вислів про те, що якщо ви хочете подвоїти […]

 • Види інвестицій. Які є і як вибрати підходящі

  Види інвестицій - що вибрати

  Якщо ви читаєте мої статті за тематикою інвестування вперше, рекомендую вам почати зі статті «Що таке інвестування? Як правильно почати? ». Такий підхід дозволить вам отримати найбільш повну теоретичну базу для переходу до більш складних питань і реальним діям надалі. Етап, наступний відразу ж за постановкою мети, якої ви хочете досягти за допомогою інвестування, вам доведеться вибрати […]


  Є що сказати?

  Можна додавати html теги